WYPALACZ SADZY

Nowy

to skuteczny preparat do oczyszczania i pieców, kominków i przewodów kominowych z sadzy. Jest mieszanką soli nieorganicznych, które w wysokiej temperaturze ulegają rozkładowi na substancje o właściwościach katalitycznych. Służy do dopalania sadzy i osadów smołowych w palenisku i przewodach kominowych.

Systematycznie stosowany zmniejsza zużycie węgla, zwiększa wydajność grzewczą, oraz zmniejsza ryzyko zapalenia się sadzy w przewodach kominowych. Obniża korozję stalowych materiałów konstrukcyjnych, palenisk rusztowych i kotła. Spala się bez zapachu, jest niepalny, niewybuchowy i nietoksyczny.

Po zastosowaniu, w wyniku wypalenia lepiszcza jakim jest sadza – skorupa (złogi) zmienia swoją strukturę, rozluźnia się i opada. Nowa powłoka jest wypalana na bieżąco – ścianki pieca pozostają czyste.

Opis produktu

13,00 zł (brutto)

Dodaj do listy życzeń

Towar dostępny.

Sposób użycia:


Saszetkę preparatu bez otwierania wrzucić do płonącego paleniska (raz na dobę) – systematycznie przez cały sezon grzewczy. W przypadku kotła mocno zanieczyszczonego, preparat należy dawkować dwa razy dziennie przez okres co najmniej 14 dni.

6 innych produktów w tej samej kategorii: