PIGMENT ŻÓŁCIEŃ ŻELAZOWA

Nowy

Żółty tlenek żelaza. Pigment mineralny spełniający najwyższe standardy czystości wymagane do zastosowania w produktach kosmetycznych.


Pigmenty są  używane głównie do pigmentacji farb, lakierów, materiałów budowlanych, tworzyw sztucznych, gumy, asfaltu, betonu, ceramiki, a także innych bardzo wymagających aplikacji.

Korzystając z naszych pigmentów możesz sam nadawać masie żądany kolor!

Uwaga! Produkt występuje w opakowaniach różnej wielkości!

Opis produktu

26,00 zł (brutto)

Dodaj do listy życzeń

Towar dostępny.

Pigment ten jest niepalny, nietoksyczny i nieaktywny chemicznie, odporny na działanie światła, wpływy atmosferyczne oraz wpływ atmosfery przemysłowej, dzięki czemu daje wyroby o trwałym, żądanym zabarwieniu. Żółcień żelazowa używana jest głównie do pigmentacji farb, lakierów, papieru, materiałów budowlanych, gumy oraz ceramiki.

Żółty tlenek żelaza jest pigmentem bazowym w kosmetyce kolorowej, gdyż jest punktem wyjścia dla wszystkich odcieni skóry. Z tego też względu jest stosowany częściej i w większej ilości niż inne pigmenty. Oczywiście podobnie jak inne pigmenty zawierające tlenki żelaza by nadawał się do nałożenia na skórę należy go połączyć z jakimś proszkiem bazowym, gdyż nierozcieńczony barwi zbyt mocno.

Pigment klasy kosmetycznej, dopuszczony do stosowania we wszystkich aplikacjach kosmetycznych bez ograniczeń.

Pigment ten możesz użyć:

  • w kosmetykach mineralnych do makijażu
  • w preparatach pielęgnacyjnych do ciała, włosów i twarzy
  • w produktach do mycia i kąpieli
  • w mydłach (kolor stabilny, nie „krwawi”)

10 innych produktów w tej samej kategorii: